PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров отново в последен мач за деня

Григор Димитров отново в последен мач за деня
10-04-2025 10:51 | Tennis24.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу Алехандро Табийо (Чили) в среща от третия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Организаторите поставиха двубоят да бъде последен, четвърти, на втория по големина корт („Корт на принцовете“).

Това ще бъде трети двубой между двамата, като до момента българинът води с 2-0 победи. Те играха миналата година на Мастърс 1000 в Маями и за „Лейвър къп“, като и в двата случая се получиха изключително равностойни битки.

Табийо е на 27 години и в момента заема 32-ро място в ранглистата на АТР. В първите два кръга чилиецът отстрани бивши шампиони в Монте Карло – Стан Вавринка (Швейцария) и Новак Джокович (Сърбия). Особено впечатляващ беше успехът срещу Ноле – 6:3, 6:4.

В първите си два мача пък Димитров, №15 в схемата, се справи с Николас Джари (Чили) и Валентин Вашеро (Монако).

Спечелилият срещата ще се класира за четвъртфиналите в Монте Карло, където ще играе срещу Даниил Медведев (Русия, №8) или Алекс Де Минор (Австралия, №8).

Програмата за деня започва в 12:00 часа, като се очаква двубоят на Димитров и Табийо да започне около 19:00 часа.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Въвеждат нови правила за жега от сезон 2026
Има ли нужда тенисът от промени в правилата и защо те са толкова сложни
WTA обяви Арина Сабаленка за №1 за годината
Електрохолд, Евроинс и Dongfeng допринасят за празничното настроение в столицата
Белгиец е новият треньор на Григор Димитров
Димитър Кисимов си осигури участие на Australian Open при юношите
Яник Синер отново е любимец на феновете на тениса
Контузия спря Димитър Кисимов на осминафиналите на Ориндж Боул
Електрохолд и Sofia Graffiti Tour продължават да превръщат улиците в художествени галерии
Денчева отпадна от турнира в Шарм Ел Шейх