PALMS BET 7SPORT BWIN

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл на Ролан Гарос

03-06-2024 21:51 | Tennis24.bg

Росица Денчева се класира за втория кръг на сингъл при девойките на Откритото първенство на Франция по тенис. Българката победи с 6:2, 6:2 Алана Субашич от Австралия. Срещата продължи само 59 минути.

Денчева спечели пет поредни гейма от 1:2 до 6:2 в първия сет, а във втория отново направи серия от пет поредни спечелени гейма от 1:2 до 6:2. Във втория кръг Денчева ще играе срещу четвъртата поставена Тайра Катерина Грант от САЩ.

Така три българки се класираха за втория кръг на сингъл при девойките.

По-рано днес Ива Иванова спаси два мачбола и победи драматично с 6:4, 2:6, 7:6 (10-6) Маю Кросли от Япония. Във втория кръг Иванова ще играе срещу американката Кристина Пеничкова.

Вчера за втория кръг при девойките се класира и Елизара Янева. Българката разгроми с 6:1, 6:2 Мика Стойсавлевич от Великобритания, а във втория кръг ще играе срещу третата поставена в основната схема - Лаура Самсон от Чехия.

При юношите Александър Василев загуби в първия кръг с 1:6, 6:7(5) на №16 в схемата при юношите Тео Папамаламис от Франция. Преди този мач Василев постигна две победи в квалификациите без да загуби сет. Папамаламис получи „уайлд кард" и игра в квалификациите при мъжете на Ролан Гарос.

Елизара Янева, Йоана Константинова и Александър Василев ще изиграят по-късно днес мачовете си от първия кръг в надпреварата на двойки.
Българките Янева и Костантинова ще играят една срещу друга на двойки. Константинова си партнира с Теодора Костович от Сърбия, а Янева с Соня Женихова от Германия.
При юношите Александър Василев и Уилям Винсигера от Швеция ще играят срещу американците Джак Кенеди и Иън Мею.

Ива Иванова и Росица Денчева ще играят утре срещите си от първия кръг на двойки.
Ива Иванова и Чаро Ескива Банюлс от Испания ще играят срещу Елишка Тихачкова и Луцие Урбанова от Чехия.

Росица Денчева и Моника Станкевич от Полша, поставени под №8, ще играят срещу Кейтлин Ролс от САЩ и Йелин Вандроме от Белгия.

Треньор на българчетата на Ролан Гарос от страна на БФТ е Серафим Грозев.