PALMS BET 7SPORT BWIN

Янаки Милев се класира за финала на турнир в Сърбия

01-06-2024 15:38 | Tennis24.bg

Янаки Милев се класира за финала на сингъл на турнира на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №3 Милев победи водача в схемата Хумоюн Султанов от Узбекистан със 7:5, 7:5. Срещата продължи 2 часа и 18 минути.

Българинът навакса пасив от 0:3 в първия сет срещу Султанов, а след 4:5 спечели три поредни гейма. Във втората част Милев направи нова серия от три поредни спечелени гейма от 4:5 до 7:5.

Това е четвърта поредна победа за Милев на турнира при само един загубен сет. В спор за титлата Янаки ще играе срещу №4 в схемата Олег Приходко от Украйна.

До момента Милев има три спечелени титли на сингъл от турнирите на ITF за мъже.