PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров надви Вавринка в два сета и очаква Джокович

12-05-2023 17:21 | Станко Димов

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 8,64 милиона евро.

Поставеният под номер 6 българин се наложи над трикратния шампион в турнирите от Големия шлем Стан Вавринка (Швейцария) с 6:4, 7:6(3). Срещата продължи 97 минути.

Димитров направи пробив още в откриващия гейм на мача и запази преднината си до края на първия сет. Българинът продължи да контролира играта и направи брейк и на старта на втората част, но постепенно Вавринка, 84-и в света в момента, вдигна нивото си и успя да изравни за 3:3, след което се стигна до тайбрек. В него Димитров беше категоричен и спечели със 7:3 точки.

Така Григор записа шеста победа в 13 мача срещу Вавринка, а с успеха той си осигури 45 точки за световната ранглиста, в която заема 33-ото място.

Димитров очаква победителя от мача между защитаващия титлата си шесткратен шампион и водач в схемата Новак Джокович (Сърбия) и аржентинеца Томас Мартин Ечебери, които играят във вечерната сесия днес.