PALMS BET 7SPORT BWIN

Пиронкова отпадна на старта в Ню Йорк

Пиронкова отпадна на старта в Ню Йорк
31-08-2021 09:24 | Tennis24.bg

Цветана Пиронкова не успя да преодолее първия кръг на последния за сезона тенис турнир от Големия шлем - Откритото първенство на САЩ. Българката спечели само 3 гейма срещу 27-ата в света Дария Касаткина от Русия.

Пловдивчанката така и не намери начин да се противопостави на опонентката си в мача, продължил малко повече от час и завършил с поражение 2:6, 1:6 за нея.

Това беше 13-то участие за Пиронкова на Откритото първенство на САЩ. През 2020 г. тя направи сензация, достигайки до четвъртфиналите. Тогава надпреварата в Ню Йорк беше първата за нея след дълга пауза заради раждането на сина ѝ Александър.

По-късно днес (31 август) своето участие в основната схема на Откритото първенство на САЩ ще започне Виктория Томова. Тя ще играе срещу Лорън Дейвис, като се очаква мачът да започне след 23:30 ч. българско време. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Квитова спечели трофея в Маями след оспорван финал с Рибакина
Шиникова отстъпи на полуфиналите в Монастир
Синер и Алкарас направиха точката на годината (видео)
Синер свали Алкарас от трона в Маями и първото място в света
Шиникова се класира убедително за полуфиналите
Ще допуснат до Уимбълдън тенисисти от Русия и Беларус
Рая Коцева е шампионка на единично и на двойки при момичетата до 12 г. в Индиън Уелс
Медведев: Никога не съм започвал сезона толкова добре
Джокович ще може да участва на US Open
Алкарас е на две крачки от златен дубъл