PALMS BET 7SPORT BWIN

Готие и Масаро победители в Чикаго

Готие и Масаро победители в Чикаго
04-03-2014 00:00
Грегори Готие от Франция и англичанката Лаура Масаро спечелиха титлите от престижния скуош турнир в Чикаго Windy City Open.

При мъжете турнирът беше с награден фонд 115 000 долара. Вторият поставен Готие се справи много лесно на финала срещу страдащия от травма в гърба египтянин Рами Ашур - 11:7, 11:3, 11:4 за само 25 минути игра. Французинът записа първи успех срещу бившия №1 в света от Кайро от девет мача.

"Трудно мога да се зарадвам на този успех. Лошо е, когато видиш съперника ти да страда на игрището. Рами имаше толкова много контузии, така че е чудо, че е такъв невероятен състезател. Но съм щастлив от начина, по който играх през цялата седмица", призна Грегори Готие, който спечели 25-а титла от календара на PSA.

При дамите състезанието раздаде 50 000 долара. Лаура Масаро се наложи в драматичен финал над втората в схевата Раним ел Уелейли от Египет с 9:11, 11:8, 11:9, 3:11, 11:6 в едночасов мач. Скуошистката от Престън наложи волята си над младата африканка едва в петия гейм. Тя стигна до 10:6 и реализира още първия си мачпойнт след строук.

С турнира в Чикаго Женската скуош асоциация (WSA) отбеляза 30 години от своето създаване. Следващият горлям турнир е Световното първенство в Пенанг, Малайзия, което всъщност е шампионатът на дамите за 2013 година.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Честито Рождество Христово!
Фереро с първо интервю след раздялата с Алкарас
Стефан Цветков даде много висока оценка за годината
Пьотр Нестеров с победи на сингъл и двойки в Монастир
Танаси Кокинакис получи уайлд кард за турнира в Аделаида
41-годишна бивша №2 в света се завръща на Australian Open
Историята на българския тенис влезе в библиотеката на Уимбълдън
Лърнър Тиен спечели Next Gen турнира
Ник Кириос се завръща на корта в Бризбейн
Приключи гласуването за Най-добър млад спортист на 2025 г.