PALMS BET 7SPORT BWIN

Медведев и Циципас отпаднаха на старта на Уимбълдън

Медведев и Циципас отпаднаха на старта на Уимбълдън
30-06-2025 17:01 | Tennis24.bg

Бенжамeн Бонзи изненада неприятно деветия поставен и полуфиналист от 2023 и 2024 г. на Уимбълдън Даниил Медведев, като го победи на старта със 7:6(2), 3:6, 7:6(3), 6:2.

 

Поражението му от Бонзи в първия кръг на Уимбълдън идва след загубата във втория кръг от Лърнър Тиен на Откритото първенство на Австралия и загубата в първия кръг от Камерън Нори на Ролан Гарос миналия месец.

 

В най-горещия откриващ ден, регистриран някога на турнир на трева, прецизността и търпението на 64-ия в света Бонзи от дъното част на корта и отличните сервиси се оказаха решаващи за успеха.„Това е специално за мен днес“, каза Бонзи в интервюто си на корта.

 

„Това е първата ми победа в Топ 10 на турнир от Шлема. Очевидно е, че на този турнир тя винаги е специална. Атмосферата, всички кортове и тревата, всичко наистина. Обичам това място, така че е много специално, а Даниил е страхотен играч. Той е достигнал два полуфинала. Знаех, че ще е труден мач, но понякога е по-добре да играеш с такъв играч в първия кръг. Всичко може да се случи, така че съм много щастлив от победата."

 

С победата си, продължила три часа и седем минути, Бонзи за трети път в кариерата си се класира за втория кръг на Уимбълдън. За първи път от седем участия на SW19 Медведев не успява да премине първия кръг.В следващия кръг французинът ще се изправи срещу Джордан Томпсън.

 

Стефанос Циципас също приключи участието си. Той се отказа, след като френският му опонент Валентен Ройер поведе с 6:3, 6:2.

 

 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Джокович ще спори за титла №101
Сабаленка ще спори за титлата в Рияд
Победа №200 за Новак Джокович в зала
Лоренцо Музети е все по-близо до Финалите в Торино
Сабаленка с три от три победи в групата, ясни са полуфиналите в Рияд
Жребият за Финалите на АТР е хвърлен - вижте двете групи
Победа за Нестеров в Манама, загуба за Милев в Анталия
Десет българчета продължават за четвъртфиналите в Пазарджик
Втора победа за Динко Динев в Ираклион
Ива Иванова отстъпи пред французойка в Ираклион