PALMS BET 7SPORT BWIN

Алкарас и Синер с възможен сблъсък на финала в Доха

Алкарас и Синер с възможен сблъсък на финала в Доха
15-02-2026 12:10 | Tennis24.bg

Карлос Алкарас и Яник Синер научиха потенциалния си път към евентуален зрелищен финал на турнира Qatar Open в Доха, след като жребият за надпреварата от категория ATP 500 беше изтеглен в събота.

Поставеният под №1 Алкарас ще стартира участието си срещу Артур Риндеркнеш, а на полуфиналите се очаква да се изправи срещу шампиона от 2023 година Даниил Медведев. 22-годишният испанец преследва своята 26-а титла на ниво ATP и ще играе за първи път, откакто триумфира на Australian Open миналия месец, където стана най-младият тенисист в историята, постигнал Кариерен Голям шлем.

Вторият поставен Синер също се завръща в игра за първи път след достигането си до полуфиналите в Мелбърн. 24-годишният италианец ще направи дебют в Доха, като започва срещу Томаш Махач, срещу когото води с 2-0 в директните двубои.

Третият в схемата Александър Бублик, който в събота игра полуфинал в Ротердам срещу Феликс Оже-Алиасим, ще открие участието си срещу квалификант. Той е сред потенциалните съперници на Синер на полуфиналите. Още във втория кръг Бублик може да се изправи срещу бившия №14 в света Артур Фис, който продължава завръщането си след осеммесечно отсъствие заради контузия в гърба.

В силната схема личат още редица тенисисти от Топ 20 на ранглистата, сред които защитаващият титлата Андрей Рубльов, финалистът от 2024 година Якуб Меншик и Карен Хачанов. Рубльов е двукратен шампион в Доха, като печели трофея и през 2020 година, когато турнирът все още е от категория ATP 250, докато Хачанов триумфира през 2024-а.

Алкарас и Синер оглавяват схемата като първи и втори поставен, следвани от Бублик (№3), Медведев (№4) и Рубльов (№5). Топ 8 допълват още Меншик, Хачанов и Иржи Лехечка.

В тазгодишното издание участие ще вземат и трима бивши шампиони на турнира – Рубльов, Медведев и Хачанов.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Историческа седмица в ATP: финали между №1 и №2 в три турнира едновременно
Американски сблъсък на финала в Далас
Янаки Милев е на финал на двойки в Анталия
Ива Иванова ще спори за трофея на единично в Монастир
Йоана Константинова триумфира с титлата на двойки в Монастир
Серундоло на крачка от първа титла у дома в Буенос Айрес
№1 срещу №2 в схемата на финала в Ротердам
Янаки Милев е на крачка от финал в Анталия
Елизара Янева с най-много победи от началото на годината в ITF при жените
Авто Юнион става официален представител в България на BYD