PALMS BET 7SPORT BWIN

Световният номер 1 Яник Синер продължава след обрат

06-10-2024 15:05 | Tennis24.bg

Световният номер 1 Яник Синер победи аржентинеца Томас Мартин Ечевери със 6:7 (3), 6:4, 6:2 на турнира в Шанхай, който е от сериите Мастърс 1000.

Синер изпусна два сетбола в първата част при сервис на Ечевери, който успя да го вземе и прати сета в тайбрек. В него Ечевери направи четири мини пробива при сервис на Синер срещу два на съперника си и поведе в резултата.

Във втория сет Синер проби за 3:2, но Ечевери веднага върна пробива и изравни. Италианецът спечели обаче и седмия гейм и така успя да изравни сетовете след 6:4.

В третата част Синер бе най-убедителен, успя да спечели два гейма при сервис на Ечевери и затвори мача с 6:2.

На осминафиналите на турнира Яник Синер чака победителя от двубоя между американеца Бен Шелтън и Роберто Карбайес Баена от Испания.