PALMS BET 7SPORT BWIN

Мачът между Григор Димитров и Зизу Бергс ще се доиграе в неделя

05-10-2024 16:15 | Tennis24.bg

Дъжд прекъсна във втория сет срещата между Григор Димитров и белгиеца Зизу Бергс на ATP 1000 турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шахнай с награден фонд 9 милиона долара.

Двубоят беше прекъснат при резултат 6:3, 2:4 (15-30). Срещата бе прекъсвана за кратко във втория сет заради дъжд, но след това заваля по-силно и мачът няма да бъде доигран днес.

При победа Димитров ще играе в третия кръг срещу №24 в световната ранглиста Алексей Попирин (Австралия). Двамата имат три мача помежду си, като австралиеца води с 2:1 победи. Преди два месеца Димитров пропусна три мачбола и отстъпи с 6:4, 6:7(5), 3:6 на Попирин в третия кръг на ATP 1000 турнира от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада).

Димитров проби и поведе с 3:1 в първия сет срещу Бегрс, но още в следващия гейм допусна рибрейк. При 3:3 Григор отрази две точки за нов пробив, а след това успя да пробие за 5:3. Българинът затвори първия сет на собствен сервис с 6:3. Във втория сет обаче Димитров загуби подаването си още в началото и изоставаше с 0:3 на старта. След това той взе два гейма на свой сервис и в момента изостава с 2:4.