PALMS BET 7SPORT BWIN

Радулов и Шейнгезихт отпаднаха на турнира в Сарагоса

04-10-2024 09:11 | Tennis24.bg

Илиян Радулов отпадна във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Сарагоса с награден фонд от 25 000 долара.

19-годишният Радулов, който е №740 в ранглистата при мъжете, отстъпи с 6:7(5), 6:7(7) на намиращия се с близо 400 места пред него Николае Давид Йонел от Румъния след 2 часа и 49 минути игра.

Срещата бе напълно равностойна, като и в двата сета Радулов имаше своите възможности. В първия той на два пъти имаше пробив аванс при 2:0 и при 4:2 гейма, но загуби предимството си, а в тайбрека отстъпи с 5:7 точки.

Във втората част №3 в схемата на турнира Йонел бе този, който поведе с пробив, но българинът изравни при 5:5. В тайбрека Радулов поведе с 3:1 точки, но румънският му съперник спечели следващите четири разигравания. Българинът отрази два мачбола, но при третия в полза на Йонел срещата приключи.

Леонид Шейнгезихт пък отпадна на четвъртфиналите на двойки.

Шейнгезихт и неговият партньор от Испания Диего Естебан Торес отстъпиха с 3:6, 4:6 на изцяло испанската двойка Самуел Араусо и Алберто Санчес.

Шейнгезихт и Торес допуснаха ранен пробив в началото и на двата сета, като не успяха да го върна срещу солидно сервиращите Араусо и Санчес, което реши срещата.