PALMS BET 7SPORT BWIN

Сабаленка е на 1/4-финал в Пекин след 15-а поредна победа

02-10-2024 11:12 | Tennis24.bg

Топ поставената Арина Сабаленка записа 15-а поредна победа и се класира за трети път на четвъртфиналите на турнира на WTA 1000 в Пекин с награден фонд от почти 9 милиона долара.

26-годишната беларускиня победи 18-а поставена Мадисън Кийс с 6:4, 6:3 за малко над час игра и изравни най-добрата победна серия в кариерата си от 15 двубоя, записана през  сезон 2020/2021.

Световната номер 2 спечели повече мачове този сезон от всяка друга тенисистка (48) и удължи серията си с рутинна победа над 24-ата в ранглистата американка.

Двете си размениха по един пробив в първия сет за 3:3, преди беларускинята да направи още един по пътя си към успех в сета.

Втората част се разви по подобен начин, а Кийс направи двойна грешка при първия мачбол и Сабаленка затвори срещата.

Трикратната шампионка от Големия шлем Сабаленка може да направи голяма крачка към върха в световната ранглиста, ако вземе титлата в Пекин. Номер 1 в класацията на WTA Ига Швьонтек не играе в китайската столица заради „лични проблеми”.

В спор за място на полуфинала шампионката от US Open ще се изправи срещу чехкинята Каролина Мухова, която елиминира испанката Кристина Букса с 6:2, 6:0 за 69 минути.