PALMS BET 7SPORT BWIN

Евтимова е на 1/4-финал на двойки в Италия, приключи българското участие на сингъл

25-09-2024 17:56 | Tennis24.bg

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

37-годишната софиянка и представителката на домакините Франческа Паче елиминираха италианския дует Александра Мацола и Витория Модести с категоричното 6:3, 6:2.

Българското участие на сингъл, обаче, приключи след три поражения в първия кръг днес.

Евтимова, преминала през пресявките поединично, падна в първия си мач за деня от участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Камила Дженаро с 6:3, 3:6, 0:6. Софиянката пропиля сет и пробив аванс в началото на втория, след което загуби десет поредни гейма, а с това и мача.

Поставената под номер 5 Изабелла Шиникова беше елиминирана от германката Теса Брокман с 2:6, 6:7(5), а квалификантката Ива Иванова беше отстранена от четвъртата в схемата Катарина Хобгарски (Германия) с 2:6, 3:6.