PALMS BET 7SPORT BWIN

Ванева, Константинова и Расим се класираха за втория кръг във Варна

25-09-2024 15:50 | Tennis24.bg

Българките Йоана Константинова, Зиновия Ванева и Мелис Расим се класираха за втория кръг на сингъл на турнира за жени от категория W15 с награден фонд 15 хиляди долара. Надпреварата от календара на международната тенис федерация (ITF) се провежда при отлични условия на кортовете на ТК "Супер Спорт", гр.Варна.

17-годишната Йоана Костантинова победи с 6:4, 6:0 Дария Тудор (Румъния). Срещата продължи час и 45 минути. Константинова навакса пасив от 2:4 в първия сет и със спечелени десет последователни гейма стигна до крайния успех. За място на четвъртфиналите Йоана ще играе срещу петата поставена Катерина Цигурова (Швейцария), която вчера елиминира Елизара Янева със 7:5, 6:2.

Квалификантката Зиновия Ванева спечели убедително срещу участващата с "уайлд кард" Дария Мария Тудор (Румъния) с 6:2, 6:1 за 75 минути. Държавната шампионка на България на открито през през тази година поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част триумфира след серия от пет поредни гейма. Във втория кръг Ванева ще играе срещу победителката от мача между четвъртата поставена Илай Йорук (Турция) и квалификантката Магдалена Смекалова (Чехия).

18-годишната Мелис Расим се наложи с 6:1, 6:4 над Йоана Сава (Румъния). Срещата продължи 99 минути. За Расим тази среща беше дебют в основната схема на турнир на ITF за жени. Във втория кръг Мелис ще играе срещу Шанел Якони (Австралия).

17-годишната Теменужка Радовска отстъпи с 0:6, 1:6 от Юлия Букулей (Румъния). За Радовска този мач също беше дебют в основната схема на турнир на ITF за жени.

Последни новини
Евтимова е на 1/4-финал на двойки в Италия, приключи българското участие на сингъл