PALMS BET 7SPORT BWIN

Томова с победа в два сета в Пекин, ще играе с Бадоса във II кръг

25-09-2024 09:10 | Tennis24.bg

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова започна с победа участието си на силния турнир на твърди кортове на открито в Пекин (Китай), който е от категория WTA 1000.

Томова, която започна седмицата като №51 в ранглистата на WTA, победи Леся Цуренко (Украйна) с 6:3, 6:3 за 86 минути.

Томова поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, в който направи три пробива и два пъти загуби подаването си. Във втората част след 3:3 тя взе три поредни гейма и затвори двубоя с втория си мачбол.

Следващата съперничка на българката ще бъде 15-а поставена Паула Бадоса (Испания). Двете са играли само един път една срещу друга - на полуфиналите на турнир в Белград през 2021 година, когато испанката печели с 6:1, 6:2.

Номер 1 в схемата в Пекин е Арина Сабаленка (Беларус), а номер 2 Джесика Пегула (САЩ).

В Пекин участие ще вземе и Григор Димитров. Надпреварата при мъжете е от категория АТР 500, а в първия кръг двукратният победител в анкетата за най-добър спортист на България ще се изправи срещу тенисист от квалификациите. Димитров е поставен под №5 в схемата.