PALMS BET 7SPORT BWIN

Фриц записа трета поредна победа над Зверев и Отборът на света поведе в резултата

21-09-2024 22:38 | Tennis24.bg

Тейлър Фриц победи Александър Зверев с 6:4, 7:5 в последния сингъл от съботния ден на „Лейвър Къп” и Отборът на света поведе с 6-4 точки на състава на Европа.

Мачът започна с два дълги и оспорвани гейма, които подавящите успяха да спечелят в крайна сметка, но след това Фриц наложи играта си и спечели първия сет след решаващ пробив в самия край на частта.

В третия гейм на втория сет световният №2 повиши нивото си, заигра по-агресивно във важните моменти и поведе с пробив за 2:1. В седмия гейм пропусна два брейкбола, а след това загуби подаването си и Фриц се върна в сета, връщайки брейка за 4 равни.

При 5:6 Зверев сервираше с хубав ретур американецът влезе в разиграване и завърши с бекхенд уинър, за са достигне до мачбол. С агресивна игра и форхенд по обратния диагонал, паднал на линията, седмият в ранглистата на ATP приключи мача за третата си поредна победа над Зверев.

„Придвижването по корта е нещо, върху което много работя, и това много ми помага.”, коментира Фриц след мача.