PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор със знаменит обрат

20-09-2024 22:45 | Tennis24.bg

Григор Димитров се пребори с физическите си проблеми и победи чилиеца Алехандро Табило със 7:6(4), 7:6(2) в първия си мач от тазгодишното издание на „Лейвър Къп”, противопоставящ отборите на Европа и на Останалия свят.

„Беше здрава битка, беше същото и при предишния ни мач. Табило е доста неудобен съперник, левичар. Има хубава игра, разчита на силни удари.”, заяви в интервюто след срещата българинът.

Той бе попитан и дали го мъчи същият проблем, заради който на US Open се отказа.

„Тялото ми страда, още съм топъл и не мога да кажа със сигурност какво е положението. Няма да ви лъжа, играя добре, но имам физически проблеми. Ще направя всичко да се възстановя.”

Първият сет премина без пробиви и се реши в тайбрек, който бе записан за десетия в света след непредизвикана грешка от ракетата на Табило.

Във втората част Табило проби за 2:1, а малко по-късно и за 4:1. Въпреки физическите проблеми Димитров не се отказа от сета. Първо върна единия пробив за 3:5, а после взе подаването си за 4:5.

В десетия гейм с ретур уинър българинът спаси третия сетбол, а след това си извоюва и точка за пробив. С печеливш форхенд по правата върна и втория брек и изравни за 5:5. Григор не успя да се възползва от шансовете си да излезе напред с пробив и се стигна до тайбрек.

В него поведе с 6-2 и с уинър затвори мача след над два часа игра в „Юбер Арена”.

С победата на Григор отборът на Европа поведе с 2-1 победи и точки. От програмата за първия ден остана срещата на двойки между Карлос Алкарас / Александър Зверев и Тейлър Фриц / Бен Шелтън.

По регламента на надпреварата победа в среща от първия ден носи 1 точка, от втория - 2 точки, а от последния трети - 3 точки. Краен победител е първият отбор, достигнал до 13 точки.