PALMS BET 7SPORT BWIN

1:1 победи е резултатът след дневната сесия на Лейвър Къп

20-09-2024 18:02 | Tennis24.bg

Резултатът след дневната сесия в отборния турнир по тенис за мъже „Лейвър Къп”, провеждащ в германската столица Берлин, е равен.

В откриващата среща Франсиско Черундоло даде аванс на тима на света срещу състава на Европа, след като победи Каспер Рууд с 6:4, 6:4.

31-ият в световната ранглиста аржентинец реализира единствен пробив в седмия гейм, за да вземе първия сет, а във втората част поведе с 5:2 и това се оказа решаващо за 99-минутния успех срещу деветия в класацията на ATP Рууд.

Във втория сингъл за деня Стефанос Циципас спечели срещу Танаси Кокинакис с 6:1, 6:4 и изравни резултата на 1:1 точки.

Гръцкият състезател започна изключително силно срещу австралийския си опонент, като взе осем от първите девет гейма, което се оказа ключово за победата за 83 минути на корта.

По регламента на надпреварата победа в среща от първия ден носи 1 точка, от втория - 2 точки, а от последния трети - 3 точки. Краен победител е първият отбор, достигнал до 13 точки.

В последния двубой поединично за деня, с който се открива вечерната сесия след 20:00 часа, най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу Алехандро Табило, а денят ще завърши със среща на двойки между Карлос Алкарас и Александър Зверев срещу Тейлър Фриц и Бен Шелтън.