PALMS BET 7SPORT BWIN

Каратанчева и Денчева с победи на старта на ITF турнира в Пазарджик

18-09-2024 19:09 | Tennis24.bg

Лия Каратанчева и Росица Денчева се класираха за втория кръг на сингъл на турнира за жени от категория W75 на ITF в Пазарджик с награден фонд от 60 хиляди долара.

В българския мач Лия Каратанчева победи със 7:5, 6:1 Гергана Топалова. Каратанчева направи пет пробива, а Топалова четири в първия сет, който Лия спечели със 7:5. Във втората част Каратанчева поведе с 5:0 и победи с 6:1.

Във втория кръг Лия ще играе срещу номер 4 в схемата и номер 164 в световната ранглиста Екатерина Макарова (Русия).

Росица Денчева победи друга българка Лидия Енчева с 6:3, 7:5. 17-годишната Денчева спечели четири поредни гейма от 2:3 до 6:3 в първия сет. Енчева имаше преднина от 5:2 във втората част, но загуби следващите пет гейма. Във втория кръг Росица Денчева ще играе срещу третата в схемата и №138 в света Ела Зайдел (Германия).

Преминалата през квалификациите Денислава Глушкова загуби с 5:7, 1:6 от Андреа Присакариу (Румъния). В турнира на двойки Джулия Терзийска и Ани Вангелова отстъпиха с 6:1, 1:6, 5-10 от Михаела Байерлова (Чехия) и Илай Йорук (Турция).

Българките Зиновия Ванева и Беатрис Спасова ще играят на четвъртфиналите срещу вторите поставени Ела Зайдел (Германия) и Даря Семенистая (Латвия), които победиха Диа Евтимова и Габриела Лий (Румъния) с 6:2, 7:5.

Биляна Павлова-Димитрова и Каролине Вернер от Германия загубиха с Анита Вагнер (Босна Херцеговина) и Вероника Еравец (Слования) с 2:6, 2:6.