PALMS BET 7SPORT BWIN

14-годишна българка спечели първите си точки за ранглистата на WTA

14-годишна българка спечели първите си точки за ранглистата на WTA
12-05-2022 15:42 | Tennis24.bg

Йоана Константинова постигна страхотна победа и се класира за втория кръг на основната схема на турнира за жени във Варберг (Швеция) с награден фонд от 25 хиляди долара.

14-годишната българка победи с 6-2, 1-6, 7-6(5) шестата поставена и №338 в световната ранглиста за жени Мари Беноа от Белгия. Йоана показа страхотен характер и спечели мач продължил 3 часа и 21 минути.

В третата решителна част българката изоставаше с 2:4, но успя да изравни за 4:4. След това се измъкна от ситуация 5:6 и сервис на Беноа. В тайбрека Константинова поведе с 6:4 точки и затвори мача при втората си възможност. 

Това е трета поредна победа за Константинова на турнира. Преди това тя записа и две победи в квалификациите. 



Днес Йоана ще трябва да излезе на корта и за срещата си от втория кръг. Съперничка на българката ще е 31-годишната германка Мона Бартел, която е достигала до №23 в световната ранглиста. 

За успеха си днес Константинова спечели първите си пет точки за световната ранглиста за жени.

Виж коефициентите на sesame.bg.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Валентин Димов: Постигнахме нещо историческо
Александър Василев: Мечтите са големи, но вървя стъпка по стъпка
Феноменален Александър Василев донесе исторически успех на България
Финландия отново изравни, пети мач ще определи победителя
България спечели двойките и докосва крайния успех
Стан Вавринка ще играе в мач за историята
Александър Василев: Mечтан дебют за мен
Иван Иванов отстъпи пред Руусувуори, България – Финландия 1:1
България поведе на Финландия след дебютна победа на Александър Василев
Спортното министерство даде премии на Иван Иванов и Александър Василев