PALMS BET 7SPORT     BWIN

Томова започна с победа в Дубай

22-11-2021 18:03 | Tennis24.bg

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира от ITF в Дубай с награден фонд от 100 хиляди долара.

Поставената под №6 българка се наложи с 6-4, 4-6, 6-1 над Лесли Керкхове (Нидерландия), която е номер 148 в световната ранглиста. Срещата продължи точно 2 часа.

Във втория кръг Томова ще играе срещу Виктория Кузмова от Словакия, която е № 174 в света.

Българката проби за 2-1 в първия сет и запази преднината си за 6-4. Във втората част Вики изостана с 1-4, но успя да изравни при 4-4. За съжаление Томова допусна решителен брейк при 4-5 и така сетовете бяха изравнени. В третата решителна част българката поведе с 4-0 и спечели с 6-1.

По-рано днес Изабелла Шиникова направи велик обрат и се класира за основната схема. Българката победи с 0:6, 6:4, 12:10 словачката Тереза Михаликова. Шиникова загуби първите девет гейма в мача, но направи знаменит обрат и се присъедини към Виктория Томова в основната схема на турнира.