PALMS BET 7SPORT BWIN

Безпощаден Надал стигна леко до мач с Димитров

28-02-2020 10:22 | Николай Драганов

Рафаел Надал се класира с лекота на полуфиналите в Акапулко и ще бъде следващият съперник на Григор Димитров. Световният №2 отнесе южнокорееца Сунву Квон с 6:2, 6:1 и така постигна своята 18-та победа в мексиканския град при само 2 загуби.

"Мачът беше много по-тежък, отколкото показва резултатът. Беше красив за наблюдаване двубой. Изиграх добър мач срещу силен съперник. Мисля, че му предстои много добра кариера в тениса", показа уважение в типичен стил Надал по адрес на своя съперник.

Рафа е шампион в турнира през 2005 и 2013-та, а на полуфиналите ще се изправи срещу шампиона от 2014-та година - Григор Димитров, който постигна най-значимата си победа пред сезона, печелейки срещу Стан Вавринка в другия четвъртфинал в горната част на схемата.

Рафа води с 12:1 победи в преките мачове срещу Димитров, но единствената победа на Гришо е именно на твърди кортове - през 2016-та година в Пекин.