PALMS BET 7SPORT BWIN

Джокович с 16-а поредна победа

Джокович с 16-а поредна победа
28-02-2013 00:00
Световният номер едно в тениса Новак Джокович записа 16-а поредна победа, за да се класира на полуфиналите на турнира в Дубай, който е от категория „АТР 500”. Сърбинът спечели с 6:0, 6:3 срещу Андреас Сепи от Италия.

Ноле даде на съперника си само 11 точки в първия сет, а №20 в ранглистата Сепи взе първия си гейм за 1:1 във втория. До края трикратният победител в ОАЕ направи пробив за 3:1 и завърши авторитетно.

За стигане до финала Джокович ще трябва да се справи и с четвъртия поставен Хуан Мартин дел Потро. Аржентинецът преодоля квалификанта Даниел Брандс с 6:4, 6:2.

„Дел Потро е фантастичен тенисист, той е много мощен и има страхотен сервис. Той харесва този корт, играе агресивно, така че ще трябва да бъда във върхова форма утре”, коментира Новак Джокович, който води със 7-2 победи срещу южноамериканецът.

В другия полуфинал излизат №2 Роджър Федерер и №3 Томаш Бердих. Така за първи път в историята на турнира в Дубай, която започва през 1993 г., първите четирима поставени са на полуфинал.

Федерер се справи с Николай Давиденко от Русия с 6:2, 6:2 и записа 19-и успех срещу този съперник от 21 мача. Чехът Бердих пък би друг руснак – „участващият с „уайлд кард” Дмитри Турсунов с 6:3, 6:2.

Швейцарският ас води с 11-5 победи в директните сблъсъци, но Бердих спечели последната среща на четвъртфиналите на Откритото първенство на Съединените щати миналата година.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Честита Нова година, приятели!
Почина легендарният български тенисист Стефан Цветков
Григор Димитров: Ще бъде сбъдната мечта да спечеля в Бризбън отново
Джокович: Олимпийските игри са моята пътеводна звезда
Иван Иванов и Александър Василев са сред 10-те най-добри млади спортисти на България за 2025 г.
Бившата №1 Плишкова: Не си правя илюзии, че всичко ще мине гладко, но вярвам, че съм готова
Вавринка е в мир със себе си относно оттеглянето, но все още има цели за постигане
Григор Димитров е в Бризбън за началото на сезон 2026
Кириос и Сабаленка са доволни от битката. Руседски с остри критики
Кириос спечели Битката на половете срещу Сабаленка