PALMS BET 7SPORT BWIN

Пиронкова на четвъртфинал в Москва

Пиронкова на четвъртфинал в Москва
16-10-2014 00:00
Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова победи Александра Крунич от Сърбия с 6:2, 6:3 и се класира за четвъртфиналите на турнира за "Купата на Кремъл" в Москва, което е от категория "премиер". Цвети очаква румънката Ирина-Камелия Бегу в следващия кръг.

Пиронкова допусна пробив в първия гейм срещу 21-годишната Крунич, но веднага го върна. От този момент пловдивчанката доминираше, подпомогната и от многото грешки на родената в Москва съперничка. Цвети проби за 3:1 и в заключителния гейм, когато реализира втория си сетбол.

И във втората част българката допусна пробив в откриващия гейм. Тя успя да навакса при 3:3. Пиронкова направи нов брейк за 5:3 и след това сервира убедително за мача.

При третото си достигане до четвъртфинал през сезона, след Сидни и Линц, Цвети ще се изправи срещу удобна съперничка. Това е 61-ата в света Ирина-Камелия Бегу, срещу която е спечелила и двете им срещи, без да загуби и сет. Миналата година в Хобарт българката се наложи с 6:3, 6:4. След това в Хертогенбош я надигра със 7:6, 6:2.

За успеха в Москва Цветана Пиронкова заслужи 100 точки за ранглистата на WTA, където е №43, както и над 18 000 долара от наградния фонд на турнира.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Ванеса Влахова с две титли от турнир в Испания
Каспер Рууд пренесе победната серия в Рим
ERA Black Sea Open събира най-добрите аматьори в Сарафово
Лидия Енчева загуби финала в Букурещ
Ига Швьонтек сдаде рано трофея в Рим
Пьотр Нестеров ще спори за трофея в Бистрица
Триумф за Джордж Лазаров на Амбинор къп
Лиа Каратанчева не даде шанс на №2 в схемата в Индиън Харбър Бийч
Шампионски старт за Саша Зверев
Нестеров се класира за полуфиналите в Бистрица