Александър Василев с трета загуба на Финалите в Чънду
(0).jpg)
Българинът Александър Василев допусна трета загуба във финалния Мастърс турнир при юношите, който се провежда в китайския град Чънду.
Василев, световен №2 в ранглистата и водач в схемата в Чънду, отстъпи на италианеца Якопо Вазами в левичарско дерби с 4:6, 0:6, което започна на открито и завърши в зала.
Мачът беше спрян при 40:40 във втория сет заради поредния дъжд. Василев беше пробит на старта. При подновяването на играта 18-годишният софиянец стигна до точка за рибрейк, но не успя. След 2 минути срещата отново спря заради ръмеж и мокър корт. След дълго забавяне мачът беше преместен в зала. Там, на много бързата настилка, 17-годишният Вазами сервираше за частта при 5:4. Той стигна до два сетбола и реализира втория.
В следващата част българинът изигра слаб сервис гейм и по сценария от първия сет беше пробит. С това Василев загуби интерес към двубоя и допусна нов брейк – на нула за 0:3. Вазами пак проби и при 5:0 подаваше за третата си победа и после затвори мача.
В мача за пето-осмо място в събота Александър ще играе срещу Джак Кенеди от Съединените щати, с когото тренираха заедно в Чънду преди турнира.
Александър Василев е третият българин, който играе на финалите на осемте най-добри юноши през годината. Преди него, Адриан Андреев и Илиян Радулов завършиха на трето място съответно през 2018 и 2023 г.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!














