PALMS BET 7SPORT BWIN

Яник Синер увеличи на 11 поредните победи над Де Минор

Яник Синер увеличи на 11 поредните победи над Де Минор
30-09-2025 13:46 | Tennis24.bg

Световният №2 Яник Синер записа 11-а поредна победа над Алекс де Минор и се класира за финала на China Open след успех с 6:3, 4:6, 6:2. Италианецът се нуждаеше от 2 часа и 20 минути, за да преодолее австралиеца в оспорван полуфинал в Пекин, като така достигна своя 30-и финал на ниво ATP и девети пореден на твърда настилка.

„Беше много равностоен мач. И двамата имахме своите шансове, но в третия сет вдигнах нивото си и успях да доминирам“, коментира Синер, който ще се изправи срещу Даниил Медведев или Лърнър Тиен в битка за титлата.

Световният №2 вече е във финал за седми път през сезона, в който вече спечели Australian Open и Уимбълдън. Италианецът преследва 21-ва титла от тура и се опитва да навакса изоставането си от 2590 точки спрямо Карлос Алкарас в битката за №1 в края на сезона.

Въпреки че Де Минор е лидер по победи на твърди кортове през 2025 г. (34), той отново не успя да намери отговор на играта на Синер. Австралиецът все пак запазва добри шансове за класиране на Финалите в Торино, като в момента е седми в класирането.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Фернандес и Валентова ще спорят за трофея в Осака
Алкарас и Синер на финала на Six Kings Slam 2025
Руне и Рууд достигнаха Топ 4 в Стокхолм
Медведев срещу Дъкуърт и Микелсен срещу Муте на полуфиналите в Алмати
Ясни са полуфиналите в Брюксел - Лехичка преодоля Бонзи, Мпечи-Перикар победи Музети
Синер и Фриц заслужиха място на полуфиналите в Рияд
БНТ ще излъчи мачовете на Александър Василев на юношеския Мастърс
Шиникова се класира за втория кръг в Испания
Кузманов с победа в Херсонисос, Андреев отпадна
CoolFit отбеляза #BEACTIVE DAY – празник на движението и активния живот