PALMS BET 7SPORT BWIN

Лиа Каратанчева с нова титла на двойки в Пазарджик

Лиа Каратанчева с нова титла на двойки в Пазарджик
27-09-2025 13:22 | Tennis24.bg

Лиа Каратанчева завоюва титлата на двойки на турнира от ITF на клей за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

 

22-годишната Каратанчева и Сапфо Сакелариди (Гърция), поставени под №1, победиха във финала с 6:7(5), 6:4, 10-5 Елена Бертя (Румъния) и Даря Лодикова (Русия). Срещата продължи 2часа и 5 минути.Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп"  и Сакелариди изоставаха с 0-4 точки в шампионския тайбрек, но спечелиха 10 от следващите 11 точки.

 

Каратанчева и Сакелариди постигнаха шеста поредна победа в тандем, след като двете триумфираха с трофея при дуетите на състезание от същия ранг в Пазарджик през миналата седмица.Така Лиа Каратанчева спечели седма титла на двойки от турнири на Международната федерация по тенис (ITF) в кариерата си, като четири от тях са от тази година.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Приключи гласуването за Най-добър млад спортист на 2025 г.
Григор Димитров за Дани Валверду: Винаги ще бъдеш част от моята история
Сезон 2026 ще бъде последен за Стан Вавринка
Иван Иванов получи специална награда от Фондация Български спорт
Будков Кяер е все по-близо полуфиналите на Next Gen ATP Finals, Тиен с ключова победа
CoolFit подкрепи Balkan Boulder Battle Vol. 2 – най-голямата зала за катерене на Балканите
Още възможности от FastPay за плащане на битови сметки без допълнителни такси
Призмич, похвалите на Джокович и как хърватинът стигна до Джеда
Какви са възможните причини за раздялата на Алкарас и Фереро
Алкарас и Фереро - седемгодишно пътешествие