PALMS BET 7SPORT BWIN

Карлос Алкарас ще дебютира на турнира в Токио срещу Баес

Карлос Алкарас ще дебютира на турнира в Токио срещу Баес
24-09-2025 08:54 | Tennis24.bg

Карлос Алкарас ще се изправи срещу Себастиан Баес в дебюта си на турнир на твърди кортове в Токио, който ще се проведе в периода 24-30 септември. Двубоят е днес, около 12:30 часа, а шампионът от US Open Алкарас е в ролята на тотален фаворит

Испанецът е водач в схемата и попадна в една четвъртина с Франсис Тиафо и една половина с Каспер Рууд.

До момента Алкарас води с 2-0 победи в преките двубои с Баес. Испанецът се завърна начело на ранглистата на АТР след триумфа си на US Open в началото на месеца.

Рууд, шампион в Мадрид от тази година, ще срещне в първия кръг участващия с „уйлд кард“ представител на домакините Шинтаро Мочизуки. Тиафо ще започне в Токио срещу квалификант. В горната част на схемата е и Денис Шаповалов, за когото това ще бъде първи двубой, след като се ожени за Мириям Бьорклунд по-рано през месеца.

№2 в схемата е Тейлър Фриц, който спечели титлата в Токио през 2022 г. Американецът ще играе на старта с канадеца Габриел Диало. В тази част на схемата е и третият поставен Холгер Руне, с когото Фриц може да се срещне на полуфиналите.



Турнирът в Токио е от категория АТР 500.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Нестеров с драматична загуба на полуфиналите в Бахрейн
Вожняцки се наслаждава на семейния живот, не мисли за завръщане на корта
Шиникова остана на крачка от финал в Либерец
Динко Динев приключи на четвъртфиналите в Ираклион
Джокович ще спори за титла №101
Сабаленка ще спори за титлата в Рияд
Нестеров надви водача в схемата и е на крачка от финал в Манама
Шестима българи продължават напред в Пазарджик
Шиникова се класира за полуфиналите на двойки в Чехия
Победа №200 за Новак Джокович в зала