PALMS BET 7SPORT BWIN

Финландия отново изравни, пети мач ще определи победителя

Финландия отново изравни, пети мач ще определи победителя
14-09-2025 15:37 | Tennis24.bg

Пети мач ще определи победителя от дуела от Световна група I за Купа „Дейвис“ между България и Финландия. Двата отбора си размениха по един успех на единично в събота, а в неделя България поведе с 2-1 победи след успех на двойки.

В първия сингъл за деня обаче Янаки Милев, който изненадващо бе предпочетен от капитана Валентин Димов пред юношеския шампион от Уимбълдън и US Open Иван Иванов, отстъпи с 2:6, 2:6 пред Ееро Васа. Срещата на ТК „Локомотив“ в Пловдив продължи малко повече от час, а след нейния край гостите изравниха общия резултат на 2-2 победи. 

Така, сблъсъкът ще бъде определен от финален пети двубой, за който предварително са заявени Александър Василев и Емил Руусувуори. Именно те в събота записаха победи на единично, съответно над Ото Виртанен и Иван Иванов. 

При победа в този мач България ще играе квалификация за влизане в Световна група през февруари следващата година. При загуба, пак през февруари 2026-а, предстои бараж за оставане в Световна група I.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Синер с нова крачка към завръщане на върха
Голямо признание! Иван Иванов ще участва на турнира в Атина другата седмица
Бублик е на полуфинал в Париж след обрат над Де Минор
Феликс Оже-Алиасим е първият полуфиналист в Париж
Пета поредна титла за ТК Дема при жените на Държавното отборно първенство
Лиа Каратанчева се класира за четвъртфиналите на сингъл в Ирапуато, отпадна на двойки
Яник Синер продължава по пътя към №1
Зверев срещу Медведев за 22-ри път
Шелтън и Де Минор се класираха за ATP Finals 2025. Рубльов и Фриц отпаднаха от Париж
Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки в Монастир