PALMS BET 7SPORT BWIN

Капитанът на Финландия: Подхождаме уверено, но не и високомерно

Капитанът на Финландия: Подхождаме уверено, но не и високомерно
11-09-2025 15:44 | Tennis24.bg

Капитанът на Финландия за Купа „Дейвис" - Ярко Ниеминен, е категоричен, че неговият отбор подхожда уверено към двубоя с България. Ниеминен даде пресконференцията преди мачовете срещу Финландия от Световна група I на Купа „Дейвис".

България ще бъде домакин на срещата от световното отборно първенство за мъже на 13 и 14 септември на кортовете на ТК „Локомотив" в Пловдив. Срещите в събота ще започнат в 12.00 ч., а в неделя в 11.00 часа. Входът за зрители ще бъде свободен до запълване на капацитета на трибуните на ТК "Локомотив". 

„Играл съм почти 20 години като състезател и от доста години съм капитан на отбора. В Купа „Дейвис" ранкингът на състезателите не играе голяма роля. Подхождаме уверено, но не и високомерно към предстоящите мачове, защото България има добри тенисисти и е домакин. Очакваме трудни мачове. Не гледаме толкова ранкингът. Опитваме се да анализираме мачовете и съперниците", заяви Ниеминен, който в кариерата си на сингъл е достигал до №13 в световната ранглиста.

„Знаем с какви талантливи играчи разполага България. Те има много добър потенциал. Това е много добре за вашата страна. Ние също имаме двама много талантливи юноши. Те са близки помежду си и знаят всичко един за друг", каза още капитанът на финландския отбор.

При победа в този мач България ще играе квалификация за влизане в Световна група през февруари следващата година. При загуба, пак през февруари 2026-а, предстои бараж за оставане в Световна група I.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Иван Иванов срещу Яник Ханфман на старта в Атина
Зверев под въпрос за Торино
Ализе Корне беше избрана за капитан на френския отбор за BJKC
Сабаленка започна с победа в Рияд, Пегула победи Гоф
Синер вдигна първи трофей от Мастърса в Париж и се върна на върха в ранглистата
Анна Блинкова спечели втора титла в кариерата си
Сабаленка получи трофея за №1 в края на годината
Медведев няма да играе в Мец
Швьонтек и Рибакина с победи на старта в Рияд
Синер - Оже-Алиасим е финалът в Париж