PALMS BET 7SPORT BWIN

Силен ден за фаворитите на турнира в Торонто

Силен ден за фаворитите на турнира в Торонто
02-08-2025 09:59 | Tennis24.bg

Най-добрият американски тенисист Тейлър Фриц победи представителя на домакините Габриел Диало с 6:4, 6:2 в третия кръг на турнира от сериите Мастърс 1000 в Торонто (Канада) с награден фонд 9,19 милиона долара.

С успеха си вторият в схемата Фриц си осигури мач от четвъртия кръг с поставения под 19 Иржи Лехецка (Чехия), който се наложи над 15-ия поставен Артур Фис от Франция с 3:6, 6:3, 6:4.

„Публиката беше много добре настроена към мен, като се има предвид, че играя срещу последния представител на Канада на турнира. Мислех, че ще бъде малко по-враждебна обстановката“, каза Фриц в интервюто на корта.

Четвъртият поставен Бен Шелтън надделя над сънародника си американец Брандън Накашима с 6:7 (8), 6:2, 7:6 (5). Шелтън ще се изправи срещу 13-ия поставен Флавио Коболи от Италия.

Шестият в схемата Андрей Рубльов от Русия победи Лоренцо Сонего от Италия с 5:7, 6:4, 6:3.

"Във втория и третия сет успях да играя по-агресивно, с по-малко грешки“, каза Рубльов. "Да видим какво ще се случи по-нататък, супер съм развълнуван и мотивиран“. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Гергана Топалова с победа в три сета във Франция
Елизара Янева с експресна победа на старта в Пазарджик
Денислава Глушкова с победа за 67 минути в Сърбия
Серина и Винъс Уилямс стартират подкаст
Девет българки ще участват на ITF турнир в Пазарджик
Григор Димитров запази позицията си в ранглистата
Ясни са всички финалисти за Купа Дейвис
Валентин Димов: Постигнахме нещо историческо
Александър Василев: Мечтите са големи, но вървя стъпка по стъпка
Феноменален Александър Василев донесе исторически успех на България