Осака тренира с бивш треньор на Швьонтек

Само няколко дни след като обяви значителна промяна в треньорския си екип, Наоми Осака вече изглежда е на път да добави още едно голямо име към него. Във вторник бившата номер 1 в света беше забелязана на тренировъчните кортове в Монреал с бившия треньор на Ига Швьонтек Томаш Викторовски, след като в неделя се раздели с треньора Патрик Муратоглу.
През октомври миналата година полякинята се раздели с Викторовски и нае Вим Фисет – треньорът на Осака откакто тя се завърна в тениса след раждането на дъщеря си през 2023 г. и който работи с японската тенисистка по време на две от четирите ѝ големи титли в първия им треньорски период (2020-22).
Сега, почти година по-късно, Осака и Викторовски, който работи с Швьонтек при четири от първите ѝ пет титли от Големия шлем, включително US Open 2022, се обединяват за това, което изглежда като пробна седмица на National Bank Open.
Осака и Муратоглу заработиха заедно през септември 2024 г., след като тя го нае да замести Фисет. Партньорството им се очертаваше обещаващо в началото, включително с достигане до финала в Оукланд и титла на WTA 125K St. Malo – последната част от серия от осем поредни победи на клей, най-малко любимата ѝ настилка.
Но контузиите и непостоянството прекъснаха нейния устрем. От средата на май тя има баланс 4-5, включително отпадане в първия кръг на Ролан Гарос и загуба в два сета от Ема Радукану миналата седмица във Вашингтон.
Tomasz Wiktorowski on court with Naomi Osaka in Montreal https://t.co/lna6eXcvii pic.twitter.com/SI1gReJ0UZ
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!