PALMS BET 7SPORT BWIN

Две българки отпаднаха на турнир в Румъния

Две българки отпаднаха на турнир в Румъния
10-07-2025 18:21 | Tennis24.bg

Лидия Енчева и Гергана Топалова отпаднаха във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Бузъу (Румъния) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Енчева отстъпи с 1:6, 6:7(8) от Елена Бертя (Румъния). Срещата продължи 2 часа и 20 минути.

Eнчева успя на три пъти да навакса пробив пасив във втория сет, а след това поведе с 5:3. Българката изпусна три сетбола в следващите два гейма и допусна нов обрат за 5:6. Националката проби в следващия гейм и така се стигна до тайбрек. В него Енчева поведе с 6-4, но загуби следващите четири точки, като така отпадна от надпреварата.

Преди десет дни Енчева спечели първата си титла на сингъл от турнири за жени от Международната федерация по тенис ITF. Българката триумфира с титлата на турнира на клей в Галац (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №6 Топалова допусна обрат и загуби с 6:1, 0:6, 3:6 от Сузана Павликовска (Полша). Двубоят продължи 2 часа и 13 минути. Топалова имаше преднина от 2:1 в третия сет, но спечели само един от следващите шест гейма.

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Денислава Глушкова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей в Ашафенбург (Германия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Глушкова и Манца Пислак (Словения) спечелиха без игра срещу отказалите се днес Ясмин Кабаж (Мароко) и Шантал Сован (Германия), а следващите им съпернички в петък ще бъдат Хасмин Ортенси (Аржентина) и Ана София Санчес (Мексико).

В надпреварата на сингъл 21-годишната българка беше поставена под №1 в квалификациите, но отпадна във финалния кръг на пресявките след поражение от кенийката Анджела Окутой с 3:6, 2:6.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Джокович: Олимпийските игри са моята пътеводна звезда
Иван Иванов и Александър Василев са сред 10-те най-добри млади спортисти на България за 2025 г.
Бившата №1 Плишкова: Не си правя илюзии, че всичко ще мине гладко, но вярвам, че съм готова
Вавринка е в мир със себе си относно оттеглянето, но все още има цели за постигане
Григор Димитров е в Бризбън за началото на сезон 2026
Кириос и Сабаленка са доволни от битката. Руседски с остри критики
Кириос спечели Битката на половете срещу Сабаленка
Пьотр Нестеров с две титли от турнира в Монастир
Динко Динев отпадна на четвъртфиналите в Турция
Битката между половете се завръща: Сабаленка срещу Кириос