PALMS BET 7SPORT BWIN

Мертенс спаси 11 мачбола и се класира за финала в Хертогенбош

 Мертенс спаси 11 мачбола и се класира за финала в Хертогенбош
14-06-2025 18:38 | Tennis24.bg

Елизе Мертенс постави нов рекорд за десетилетието на полуфинала на турнира Libema Open в  Холандия. Поставената под номер 3 спаси 11 мачбола при победата с 2:6, 7:6(7), 6:4 над поставената под номер 2 и двукратна победителка Екатерина Александрова. 

 

„Дори не знаех, че са 11, след една-две загубих бройката“, каза Мертенс след победата си. „Бях много концентрирана върху играта, което, разбира се, ми харесва в мен, че просто продължавам.

 

Беше труден мач, мисля, че тя започна много добре и беше 6-2, 5-3 за нея. Аз просто останах с главата си в играта и дадох всичко от себе си. Особено в третия сет почувствах: „Добре, това може би е моята възможност“. Така че съм много щастлива, че се възползвах от този шанс.“

 

На финала белгийката ще играе с румънката Елена Габриела Рус, която победи италианката Елизабета Кочарето с 2:6, 6:4, 6:3.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Валентин Димов: Постигнахме нещо историческо
Александър Василев: Мечтите са големи, но вървя стъпка по стъпка
Феноменален Александър Василев донесе исторически успех на България
Финландия отново изравни, пети мач ще определи победителя
България спечели двойките и докосва крайния успех
Стан Вавринка ще играе в мач за историята
Александър Василев: Mечтан дебют за мен
Иван Иванов отстъпи пред Руусувуори, България – Финландия 1:1
България поведе на Финландия след дебютна победа на Александър Василев
Спортното министерство даде премии на Иван Иванов и Александър Василев