PALMS BET 7SPORT BWIN

Фондацията на Григор Димитров подкрепя фондация Надежда за малките

Фондацията на Григор Димитров подкрепя фондация Надежда за малките
30-05-2025 17:20 | Tennis24.bg

Фондацията на Григор Димитров се включва в подкрепа дейността на фондация „Надежда за малките" за осигуряване на грижа за бебета и малки деца,  останали без родители, както и за подкрепа на семейства, живеещи в крайна бедност, многодетни или с деца с увреждания.

 

Средствата, които фондацията на известния български тенисист ще предостави, ще бъдат използвани да се подобри и надгради грижата в пространството за бебета и малки деца, временно останали без родителите си, в което те да се чувстват у дома, да са обичани, подкрепяни и закриляни. Освен това ще бъдат подпомогнати и семейства, изпаднали в трудност чрез емоционална и психологическа подкрепа, както и с жизненоважни неща като храна, лекарства, учебни материали, дрехи и други стоки от първа необходимост, съобщи БТА.

 

„Има един безценен урок от майка ми, който помня от дете. Тя винаги ми казваше: преди да бъдеш велик шампион, не забравяй да бъдеш добър човек. Това са думи, които са постоянно в главата ми. Никога не бих могъл да ги пренебрегна и забравя", заяви Григор Димитров.

 

Това не е първата благотворителна инициатива на именития спортист, през годините той е правил дарения за домове за сираци и деца с увреждания в България.Фондация "Надежда за малките" до момента е осигурила временен дом на 196 деца в двете "Малки къщи", които управлява. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Муте взе реванш срещу Медведев, Беретини с трудна победа над Нори във Виена
Кузманов отпадна във втория кръг от Чалънджъра в Хамбург
Рибакина победи Фернандес в Токио, Кенин и Александрова също се класираха за четвъртфиналите
Александър Василев с второ поражение на Финалите при юношите
Фриц се пребори с Вашеро в Базел, Рууд и Оже-Алиасим също продължават напред
Четирима българи са сред задържаните за черно тото в тениса
Синер с най-бързата си победа за 2025 г. на старта във Виена. Медведев също с успех
Янева и Денчева се класираха за втория кръг на сингъл в Санта Маргерита ди Пула
Италианските медии с остри критики към Синер
Мбоко на четвъртфинал в Токио