PALMS BET 7SPORT BWIN

Нов кошмар с контузия отказа Григор Димитров от Ролан Гарос

Нов кошмар с контузия отказа Григор Димитров от Ролан Гарос
27-05-2025 15:16 | Станко Димов

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи заради контузия участието си на „Ролан Гарос“. 34-годишният Димитров водеше с 2:1 сета срещу квалификанта Итън Куин (САЩ) – 6:2, 6:3, 2:6, когато реши да се откаже.

 

Още в началото на втората част Димитров получи травма в левия крак, но някак успя да доиграе сета, който дори спечели убедително, макар да не тръгна да гони нито една къса топка и да изпълнява сервис без отскок, заради видимото неразположение и болката.

 

Куин се наложи в третата част, след което Димитров прецени, че не може да продължи срещата и се отказа.

За Григор Димитров беше 15-то поредно участие в основна схема на „Ролан Гарос“. Отпадането на старта ще му коства загуба на доста точки за ранглистата, след като миналата година хасковлията достигна до четвъртфиналите. 

Отказването днес е и четвърто поредно за Димитров в турнир от Големия шлем. Неприятната серия с отказвания започна на Уимбълдън миналата година, след което продължи на US Open, Australian Open и сега на „Ролан Гарос“. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Яник Синер без грешка в Торино
Алкарас получи трофея за №1 в света за 2025 г.
Алекса Каратанчева отпадна на крачка от финала
Иванов и Милев отпаднаха от турнира в Анталия
Алкарас победи Музети и си осигури първото място в края на годината. Де Минор се класира за полуфиналите на Nitto ATP Finals
Де Минор: Бях се примирил, че резултатът може да не е в моя полза. Исках да играя по моя начин
Гергана Топалова е четвъртфиналистка на сингъл в Орландо
Янаки Милев и Алекса Каратанчева се класираха за полуфиналите на двойки в Анталия
Иван Иванов е на четвъртфинал на сингъл в Анталия
Отново много звездни имена ще участват в United Cup