PALMS BET 7SPORT BWIN

Зверев и Рубльов с безупречен старт в Хамбург

Зверев и Рубльов с безупречен старт в Хамбург
20-05-2025 00:13 | Tennis24.bg

Двама от фаворитите за трофея Александър Зверев и Андрей Рубльов започна с победи участието си на турнира на клей в Хамбург, който е от категория АТР 500 и е с награден фонд 2.15 милиона евро.

Играейки в родния си град, водачът в схемата Зверев се наложи над квалификанта Александър Ковачевич (САЩ) с 6:1, 7:6 (5) за 95 минути.

„Беше добре. Особено първият сет и половина беше почти перфектен. Изключително съм доволен от нивото и очаквам с нетърпение следващите мачове", каза Зверев.

28-годишният германец вече спечели 13 от последните си 15 мача в Хамбург, където вдигна трофея през 2023-а и достигна до финала преди година. Следващият му съперник ще бъде Александър Мюлер (Франция), който елиминира Елиас Имер (Швеция) с 6:3, 7:5.

Шампионът от 2020 година и номер 3 в схемата Андрей Рубльов (Русия) победи Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:4, 6:3 за 90 минути на корта.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Федерацията по тенис стартира чествания по случай 95-ата си годишнина
Загуби за Александър Донски и Изабелла Шиникова
Пета поредна победа за Анас Маздрашки в Испания
Семейството на BGbasket.com се увеличи!
Тони Надал е отказал на Зверев да му бъде треньор
Развод по гръцки: Циципас уволни Иванишевич
Силен интерес към летните фестивали на Белоградчишките скали
Шелтън с успех във Вашингтон, Музети отпадна
Електрохолд Продажби и Пощенска банка с обща инициатива за зелена енергия от покривни соларни системи
45-годишната Винъс Уилямс се завърна на корта с победа