PALMS BET 7SPORT BWIN

Рууд: Беше все едно да играя със стена, която изстрелва към мен топки със скорост сто мили в час

Рууд: Беше все едно да играя със стена, която изстрелва към мен топки със скорост сто мили в час
16-05-2025 10:57 | Tennis24.bg

В последния четвъртфинал на Internazionali BNL d′Italia при мъжете световният №7 Каспер Рууд, който само преди 11 дни спечели първата си титла от ATP Masters 1000 в Мадрид, беше безсилен да спре лидера Яник Синер, като успя да вземе само гейм.

„Честно казано, не се чувствам толкова зле“, каза Рууд, чието подаване беше пробито шест пъти от Синер в 64-минутната среща.

 

„Мисля, че беше по-скоро забавно от всичко друго, въпреки че загубих. Просто гледаш момчето и си казваш: „Това е... от следващо ниво. В същото време беше почти забавно да съм свидетел. Разбира се, иска ми се да беше по-оспорван мач. Иска ми се да можех да дам на хората и феновете по-дълъг и по-оспорван мач.

 

Мисля, че аз бях там готов да играя, но той просто беше още по-готов. На моите добри удари той отговаряше с още по-добри удари. Не можех да отвърна с още по-добър. Това беше историята на мача.“

 

Световният номер 1 Синер започна ударно от началната точка срещу Рууд, който дори трябваше да спаси два брейкпойнта, за да спечели единствения си гейм в мача в началото на втория сет. 

 

„Това е най-близкото до съвършенството, на което съм бил свидетел, поне като играч, който играе с някого“, каза Рууд за представянето на Синер. „Просто трябва да му отдам заслуженото. Искам да кажа, че в първите четири гейма направих може би няколко непредизвикани грешки с форхенда си. Всичко останало, което излезе от ракетата му през целия мач, се усещаше като със над сто мили в час.


Всеки един удар от форхенд, от бекхенд. Дори на моите удари, които понякога чувствам, че са доста тежки, той връщаше снаряди. Това е просто изключително впечатляващо. Това е наистина всичко, което мога да кажа.“

 

След като серията му от девет спечелени мача бе прекъсната по категоричен начин, Рууд ще се стреми да продължи бързо напред, когато защитава титлата си на турнира Gonet Geneva Open следващата седмица. 13-кратният шампион на ATP Tour със сигурност няма да има късмет да срещне друг съперник в толкова богата форма, каквато показа Синер в четвъртък вечерта, дори ако самият Рууд не показа най-доброто си ниво.


„Ударът, който най-много ме разочарова днес, е сервисът ми“, каза Рууд. „Ако сервирам по-добре, разбира се, ще получа повече бързи точки. От основната линия спечелих може би едно или две от по-дългите разигравания. Дори не съм сигурен дали спечелих някое, когато се замисля. Според мен трябваше да има едно или две.


В по-голямата част от разиграванията от основната линия той беше по-добър от мен, въпреки че имах чувството, че се опитвах да организирам точките така, както исках. Той просто беше навсякъде. Беше все едно да играеш със стена, която през цялото време изстрелва към теб топки със скорост сто мили в час“.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Синер срещу Алкарас на финала на Мастърса в Рим
Големи имена на първия WTA 500 турнир в Куинс Клъб
Гоф срещу Паолини на финала в Рим
Синер с безапелационна победа над Рууд и е на полуфинал в Рим
Янаки Милев се класира за четвъртфинал на сингъл в Куршумлийска Баня (Сърбия)
Иван Иванов е на четвъртфинал на сингъл в Унгария
Томи Пол се класира за полуфинала на Мастърса в Рим
Григор Димитров се оттегли от турнира в Женева
Мъри ще присъства на откриването на Andy Murray Arena
Музети отстрани Зверев