PALMS BET 7SPORT BWIN

Фабио Фонини слезе от голямата сцена

Фабио Фонини слезе от голямата сцена
09-05-2025 08:49 | Tennis24.bg

Фабио Фонини изигра последния мач в кариерата си на домашния турнир от сериите Мастърс 1000 в Рим. 37-годишният италианец, който участва с „уайлд кард“, отпадна в първия кръг след поражение от британеца Джейкъб Фърнли с 2:6, 3:6 за 80 минути.

Фонини обяви по-рано през седмицата, че тази година, 18-ото му участие в Рим, ще бъде последното в кариерата му.

"Знаех, че играейки с такъв опитен и страхотен играч като Фабио, трябваше да подобря играта си, за да спечеля. За мен е наистина специална вечер да бъда на корта с Фабио в последния му мач, наистина специална", заяви Фърнли.

Бившият №9 в световната ранглиста италианец има някои запомнящи се победи в Рим през кариерата си. Той победи световния №1 Анди Мъри във втория кръг през 2017-а и достигна четвъртфиналите през следващата година.

"Обичам ги", каза Фонини за италианските фенове.

"Бих искал да бъда запомнен като човек, който показваше страст, понякога твърде много страст, на корта. Такъв бях, чувствах, това което правя, усещах тениса, усещах го във вените си", добави той.

"Ако погледна назад, имам наистина добри спомени, но това е една страница, която трябва да затворя. Аз съм почти на 38, имам прекрасно семейство. Сега е време да им дам цялата си подкрепа и е време за децата ми", завърши Фабио Фонини. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Без Матео Беретини на US Open
Обявиха началния час на финала Синер – Алкарас
Зверев не успя да спре Алкарас към пореден финал
Яник Синер ще запитава титлата в Синсинати
10 българи ще участват на ATP Challenger 75 турнира в София
Зденек Коларж спечели титлата в София
Ива Иванова загуби финала на двойки в Тунис
Треньорът на Иван Иванов: Да печелиш при юноши е едно, но при мъжете е съвсем различно
Иван Иванов: Преминаване от юношеския към мъжкия тенис е сред най-трудните стъпки
Ива Иванова на два полуфинала на турнир в Тунис