PALMS BET 7SPORT BWIN

Пегула срещу Сабаленка в големия финал при дамите

Пегула срещу Сабаленка в големия финал при дамите
28-03-2025 10:37 | Tennis24.bg

Джесика Пегула прекъсна серията на филипинката Александра Еала след победа със 7:6 (3), 5:7, 6:3 на полуфиналите при жените на турнира на твърда настилка от сериите WTA 1000 в Маями.

Четвъртата в схемата Пегула постигна трудна победа и достигна до финала на турнира, където ще срещне водачката в схемата Арина Сабаленка, която в другия полуфинал се наложи над шестата поставена Жасмин Паолини от Италия с 6:2, 6:2.

Пегула изоставаше с 2:5 в първия сет, но успя да обърне и да спечели след тайбрек. 19-годишната филипинка, която в похода си в Маями победи три шампионки от Големия шлем, не се предаде и успя да спечели втория сет, но силите й стигнаха до дотук и в третия решителен сет Пегула направи ключов пробив в осмия гейм, за да приключи мача след близо 2:30 часа игра.

"Хубаво е да знам, че мога да спечеля тези големи мачове и да бъде стабилна психически в трудни моменти и да надделея над съперничката“, каза Пегула, която ще се състезава в своя шести WTA 1000 финал.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Меншик с първа титла след успех над Джокович в два тайбрека
Дъжд бави финала в Маями
Опитът срещу младостта във финала в Маями
Глушкова загуби финала на сингъл в Анталия
Гергана Топалова отпадна в квалификациите на WТА 250 турнир в Богота
Сабаленка триумфира в Маями
Лия Каратанчева спечели титлата на двойки в Анталия
Денислава Глушкова е на финал в Анталия
Джокович: Чувствам се толкова добре, колкото и по време на Олимпийските игри миналата година
Касаткина вече ще представлява Австралия