PALMS BET 7SPORT BWIN

Втора поредна титла за Шиникова в Шарм Ел Шейх

Втора поредна титла за Шиникова в Шарм Ел Шейх
02-03-2025 13:26 | Tennis24.bg

Изабелла Шиникова спечели титлата на сингъл на турнира по тенис на твърда настилка в Шарм Ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 1 българка победи на финала 17-годишната Чънтин Чжу (Китай) с 6:4, 3:6, 6:3 за 2:15 часа.

Шиникова направи решаващ пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, но загуби подаването си два пъти във втората част и съперничката й изравни резултата. В третия сет българката стигна до брейк за 3:1, който се оказа достатъчен, за да спечели мача.

С успеха тя записа десета поредна победа на сингъл, след като в неделя спечели друг турнир от веригата на Международната федерация по тенис (ITF) от същия ранг в Шарм ел Шейх.

33-годишната българка завоюва 26-а титла в кариерата си на сингъл от турнирите по егидата на Международната федерация по тенис ITF.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Себастиан Баес ще защитава трофея в Чили
Йоана Константинова спечели титлата на двойки в Бразилия
Първа титла за Томаш Махач
Циципас триумфира в Дубай и се завръща в Топ 10 на света
Йоана Константинова ще спори за трофей на двойки в Бразилия
Втори пореден финал за Шиникова в Египет
Донски не излезе за финала на двойки в Претория
В Акапулко ще има нов шампион в АТР Тура
Весела Лечева се кандидатира за председател на БОК
Оже-Алиасим срещу Циципас за 10-ти път, ето кой има предимство