PALMS BET 7SPORT BWIN

Комесана отстрани Зверев на 1/4-финал в Рио

Комесана отстрани Зверев на 1/4-финал в Рио
22-02-2025 10:33 | Tennis24.bg

Франсиско Комесана оцеля в още една битка от три сета и записа най-голямата победа в кариерата си. Той се наложи над световния №2 Александър Зверев с 4:6, 6:3, 6:4, за да се класира за полуфиналите на ATP 500 турнира в Рио.

 

Аржентинецът, който спаси мачбол срещу Николас Джари във втория кръг, спечели от 1:4 в решаващия сет и достигна до първия си полуфинал в Тура. 24-годишният състезател, който нямаше победа през сезона в ATP преди този турнир, спечели последните пет гейма от мача и триумфира след два часа и 31 минути.

 

Първият сет бе прекъсван няколко пъти заради дрон, който летеше в близост до корта. Това изнерви Зверев, който в един момент искаше да прати топката много високо към летящия обект. Германецът все пак спечели първия сет, то Комесана поведе във втория с 5:2, преди да изравни чрез четвъртия си сетбол.

 

24-годишният аржентинец изоставаше с 0:3 в третата част, но бе аплодиран от цялата публика, след като успя да изравни при 4:4. Комесана спечели и последните два гейма, като това бе най-голямата победа в кариерата му до момент.

 

 

 

 

В полуфиналите на турнира той ще се изправи срещу французина Александър Мюлер, който надигра друг аржентинец - Франсиско Серундоло, 7:5, 6:1.

 

Мюлер изоставаше в началото от Серундоло, който игра финал в Буенос Айрес преди седмица, но успя да изравни при 4:4, а след това направи пробив за 7:5. През втората част Мюлер бе категоричен и е решен да се бори за втора титла от ATP след трофея си от Хонконг преди месец.

 

Другият полуфинал в Рио де Жанейро ще бъде изцяло аржентински, след като шампионът от миналата година Себастиан Баес се наложи над Чун-Хсин Цен от Тайван с 6:4, 6:1. Той ще срещне сънародника си Камило Уго Карабели, който победи португалеца Жайме Фариа със 7:6 (5), 6:4.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Динко Динев отпадна на полуфинал в Конго
Рубльов е шампион в Доха
17-годишната Андреева стечели първа WTA 1000 титла след успех в Дубай
Григор Димитров срещу квалификант на старта в Дубай
Донски с втора победа за деня и е на полуфинал в Претория
Х. Велиева - Кръстенова и Манукян - Киров са финалите на Държавното първенство в зала
Донски се класира за четвъртфинал на сингъл в Южна Африка
Серия от девет победи и втори пореден финал за Елизара Янева в Испания
Дрейпър е фаворит във финала с Рубльов, според букмейкърите
Шиникова е на финал в Египет