PALMS BET 7SPORT BWIN

Григор Димитров загуби мястото си в топ 10 на ранглистата

Григор Димитров загуби мястото си в топ 10 на ранглистата
27-01-2025 11:08 | Tennis24.bg

Най-добрият български тенисист Григор Димитров напусна топ 10 на ранглистата на АТР, където се завърна на 1 април 2024 година. Българинът вече е 11-и с актив от 3110 точки. Той обаче е само на 20 точки от десетия Андрей Рубльов, а номер 12 Холгер Руне е с 3060 точки.

Тази седмица Димитров продължава да се възстановява от контузията, която го спря на старта на Откритото първенство на Австралия. Той е заявен за АТР 500 турнира в Ротердам от 3 февруари.

Адриан Андреев загуби 16 места и е 233-и. В топ 500 от българите са още Димитър Кузманов (№337), Пьотр Нестеров (№437) и Янаки Милев (№487).

Андреев, Нестеров, Милев и Радулов ще играят в края на седмицата за Купа „Дейвис“ срещу Румъния в Крайова. Кузманов има днес мач от финалите на квалификациите на чалънджъра в Кобленц срещу германеца Макс Висканд.

На върха на класацията няма промени. Убедително води шампионът в Мелбърн Яник Синер, следван от финалиста Александер Зверев и Карлос Алкарас. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Григор Димитров срещу Яник Синер (ЛИНК)
Световната №1 при девойките победи Йоана Константинова на Уимбълдън
Джокович се възстанови след загубен сет с 1:6 по пътя към четвъртфиналите
Коболи с първи четвъртфинал на Уимбълдън
Денчева отпадна във втория кръг на Уимбълдън
Роджър Федерер се завърна на Уимбълдън
Александър Василев се класира за втория кръг на двойки
Плановете за разширяване на Уимбълдън очакват важно решение на съда
Алкарас и Фриц продължават във втората седмица
Петима българи ще играят във втория кръг на Уимбълдън