PALMS BET 7SPORT BWIN

Монфис шокира Фриц и е в четвъртия кръг в Мелбърн

Монфис шокира Фриц и е в четвъртия кръг в Мелбърн
18-01-2025 09:07 | Tennis24.bg

Гаел Монфис продължава силното начало на своя 22-ри сезон в Тура. Французинът записа успех с  3:6, 7:5, 7:6(1), 6:4 над четвъртия поставен Тейлър Фриц на Australian Open в събота.

 

38-годишният французин, който в Оукланд преди седмиц стана най-възрастният мъж от почти 50 години с титла от ATP тура, днес пласира 24 аса срещу американеца, за да запише осма поредна победа.


„Работим здраво и се опитвам да бъда много дисциплиниран с възстановяването. Силно вярвам, че все още мога да нанеса някои щети и имам голямо доверие в отбора си.”, каза Монфис.

 

Ключът към успеха бе разнообразирето в темпото. Той спечели 82 процента от точките на първи сервис и 68 процента от тези на втори, като  отбеляза 58 уинъра с 34 непредизвикани грешки. 


Монфис, който оцеля в битка от пет сета в първия кръг с другия си французин Джовани Мпечи Перикар, се изкачи до номер 32 в ATP ранглистата на живо.


Следващият мач за Монфис ще е  сблъсък между поколенията. Той ще срещне 22-годишен - Бен Шелтън или Лоренцо Музети.


Носител на 13 титли от ниво ATP тур, Монфис е вторият най-възрастен мъж (след Роджър Федерер), достигнал четвъртия кръг на Australian Open, откакто турнирът се провежда в Мелбърн Парк през 1988 г.


С 37-ата си победа на Откритото първенство на Австралия Монфис изравни бившия финалист Жо-Вилфрид Цонга за най-много победи на французин на първия мейджър турнир за годината.


Въпреки загубата, Фриц ще остане номер 4, освен ако Алекс де Минор не спечели Australian Open. 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Български финал на US Open!
Може ли набралият скорост Оже-Алиасим да спре хладнокръвния Синер
Новак Джокович и Карлос Алкарас в блокбъстър полуфинал на US Open
Сабаленка и Анисимова ще играят на финала на US Open
Шампионът от Уимбълдън Иван Иванов също е сред най-добрите 4 в Ню Йорк
Александър Василев се класира за полуфинал на US Open
Бьорн Борг е бил диагностициран с рак на простатата
Антъни Генов се класира за полуфиналите на двойки на Чалънджър във Франция
Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Куршумлийска баня
Анас Маздрашки е на четвъртфинал на сингъл в Мадрид