PALMS BET 7SPORT BWIN

Джокович с убедителна победа на старта на новия сезон

Джокович с убедителна победа на старта на новия сезон
31-12-2024 11:19 | Tennis24.bg

Новак Джокович започна с убедителна победа новия сезон и участието си поединично на тенис турнира в Бризбън. Топ поставеният се наложи над представителя на домакините Ринки Хиджиката с 6:3, 6:3 за час и 14 минути игра. 

 

Сърбинът поведе с ранен пробив за 2:0, което се оказа решаващо за първия сет, а във втората част спечели подаването на представителя на домакините в седмия и в последния гейм.


„Хиджиката заслужава аплодисменти. Накара ме да се боря за победата.”, заяви след срещата носителят на 24 титли от Големия шлем. 

 

За Джокович това беше първи мач на сингъл от октомври насам, тъй като си даде повече време за почивка и подготовка за новия сезон. 

 

Следващия противник на сърбина ще е Гаел Монфис. Французинът ще опита да спечели за първи път срещу бившия номер 1 в света, като до момента има 19 загуби.

 

Тази седмица Джокович отново ще опита да спечели своята титла №100 от тура и да стане едва третия с такова постижение след Джими Конърс и Роджър Федерер. 

 

В надпреварата на двойки Ноле заедно с Ник Кирьос вчера постигнаха победа в първия си мач.

 

Въпреки загубата Хиджиката имаше своите моменти. 

 

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!

Последни новини
Тежка загуба за Григор Димитров
Синер започна похода за трета поредна титла с отказ на съперника
Гледайте НА ЖИВО Григор Димитров – Томас Махач (ЛИНК)
Успешно начало на шампионката Мадисън Кийс
Бен Шелтън спечели левичарския дуел с Юмбер
Изабелла Шиникова отпадна на единично, но продължава на двойки в Бахрейн
Григор открива кампанията си в Мелбърн срещу чех (превю)
Джокович с победа №100 на Australian Open
Швьонтек тръгна трудно, Андреева и Шнайдер с впечатляващи обрати
Григор Димитров запази позицията си, Иван Иванов се изкачи с 87 места