PALMS BET 7SPORT BWIN

Денислава Глушкова отпадна на четвъртфиналите в Ираклион

18-10-2024 14:39 | Tennis24.bg

Денислава Глушкова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей за жени в Ираклион (Гърция) с награден фонд 25 хиляди долара, съобщи БФТ.

Българката отстъпи в оспорван мач от седмата поставена Наталия Сенич (Сърбия) с 4:6, 6:4, 3:6. Срещата продължи 3 часа и 33 минути.

След като загуби първия сет Глушкова успя да направи пробив в десетия гейм на втората част и след 6:4 изравни резултата. В решителния трети сет тя имаше пасив от 0:3 и 2:5, в осмия гейм взе подаването на съперничката си, но в следващия не успя да удържи своя сервис гейм и загуби мача.

През миналата седмица на друг турнир в Ираклион (Гърция) 20-годишната българка достигна до финала, където загуби с 3:6, 3:6 пред поставената под №1 в схемата Пиа Ловрич (Словения).