PALMS BET 7SPORT BWIN

Алкарас победи Надал в Рияд и ще играе със Синер на финала

18-10-2024 10:48 | Tennis24.bg

Карлос Алкарас победи Рафаел Надал с 6:3, 6:3 в полуфинален мач от демонстративния турнир Six Kings Slam.

Алкарас не позволи на своя съперник да стигне до нито една възможност за пробив, а от своя страна реализира общо три.

38-годишният Надал наскоро обяви, че през идния месец в Малага ще е последният му турнир като състезател, и като част от подготовката си той е в Саудитска Арабия.

Надал призна, че нивото му на фитнес подготовка е далеч от това на най-добрите в тура, след като в четвъртък загуби в два сета от Алкарас.

„Знаех, че ще играя срещу състезатели, които са в много по-добра форма от мен, защото са в професионалния тур и печелят турнири. Нямам голямо напрежение тук. Просто се опитвам да се забавлявам“, каза след мача Матадора.

На Олимпийските игри в Париж Надал направи последното си участие на сингъл на този форум, където кампанията му беше прекратена от стария съперник Новак Джокович във втория кръг. Той също така игра тандем с младия си сънародник Aлкарас.

Надал ще играе отново с Джокович в събота в битката за третото място на турнира в Рияд. Сърбинът загуби много по-напрегнат мач от шампиона на Australian Open и US Open Яник Синер, като италианецът надделя с 6:2, 6:7(0), 6:4.

В първия сет Синер проби още във втория гейм, а в последствие го направи за втори път, за да стигне до 6:2.

Джокович започна втората част с пробив, който Синер успя да върне в четвъртия гейм за 2:2. След това и двамата бяха стабилни при подаванията си и така се стигна до тайбрек. Сърбинът бе категоричен и го спечели с внушителното 7:0.

Третият сет бе изпълнен с обрати, като двамата си размениха по един пробив за 1:1 гейма. Синер стигна до нов брейк за 4:3, но Джокович реализира рибрейк. Италианецът показа класа и успя да стигне до 6:4 в своя полза, с което спечели мача.

„Изправяхме се един срещу друг много пъти, така че ще бъде много забавно да играем един срещу друг още веднъж в този мач.“, каза още 38-годишният Надал за предстоящата среща с Джокович.

Относно Финалите на Купа Дейвис испанската легенда коментира, че все още не е ясно в каква форма ще бъде.