PALMS BET 7SPORT BWIN

Сабаленка обърна Гоф и отново ще играе за трофея в Ухан

12-10-2024 14:23 | Диляна Соколова

Арина Сабаленка направи обрат срещу Копобеди в крайна сметка Коко Гоф и да се класира на финала на тенис турнира в Ухан. Така тя постигна 16-а поредна победа в надпреварата, където има две титли и няма загуба. Също така световната №2 записа своята 37-а победа на твърди кортове през сезона, най-много от всички състезателки в WTA тура.

В началото на мача Гоф, която бе в серия от девет победа на китайска земя след титлата в Пекин, включи на висока скорост и спечели първия сет за 28 минути.

В петия гейм на втория сет световната №4 проби за 3:2, но беларускинята върна бройка за четири равни. В крайна сметка втората в света постигна решаващ брейк в края и изравни сетовете.

Здравата битка продължи и в третия сет, но Сабаленка за пореден път показа устойчивостта си под напрежение и спечели мача. Американката пък допусна цели 21 двойни грешки.

Така резултатът в мачовете между двете вече 4-4 победи.

Другият полуфинал е изцяло китайски. Суню Уан ще играе с Кинуен Джън.