PALMS BET 7SPORT BWIN

Кузманов отпадна на четвъртфиналите в Италия

11-10-2024 15:19 | Tennis24.bg

Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под №8 българин претърпя поражение от четвъртия поставен представител на домакините Франческо Маестрели с 2:6, 5:7 след почти два часа и половина игра.

Кузманов започна колебливо и допусна ранен пробив и изоставане от 0:3, след което Маестрели нямаше проблеми да затвори първия сет с още един брейк в осмия гейм.

Във втората част българинът на два пъти имаше пробив аванс, но не се възползва. В последствие при 4:5 и подаване на съперника той спаси два мачбола, но веднага след това пак загуби подаването си и при втория опит на сервис Маестрели успя да стигне до крайната победа.