PALMS BET 7SPORT BWIN

Синер продължава защитата на трофея в Пекин

28-09-2024 13:39 | Tennis24.bg

Световният №1 Яник Синер се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в Пекин, който е от категория АТР 500 и е с награден фонд от 3.9 милиона долара.Шампионът от миналата година се наложи във втория кръг над руснака Роман Сафиулин след обрат с 3:6, 6:2, 6:3 за два часа и 22 минути игра.

Италианецът изостана с 0:3 и 2:5 в първия сет преди да го загуби с 3:6. Във втората част той подобри играта си и с два пробива стигна до 6:2, за да изравни резултата в сетовете. Началото на третия бе добро за Синер, който взе аванс от 3:0 и го задържа до победното 6:3 при втория си мачбол.

Съперник на Синер на четвъртфиналите ще бъде Иржи Лехечка, който отстрани испанеца Роберто Баутиста Агут също след обрат с 3:6, 6:2, 6:1. Двубоят продължи час и 42 минути.